GNMZ SLAM ANLAYIININ, BU DENL AKIL VE KURAN DAN UZAK OLUUNA GZEL BR RNEK. EBUBEKR SFL'N GENLERE TAVSYES.

Bizlerin gnmz slam anlayndaki blnmle ve adeta birbirine dman olan mezhep, cemaat ve tarikatlarn olumasna neden olan inancmzn ackl hale geliinin nedenlerine, gzel bir rnek vermek istiyorum. sminin banda Do. Dr yazan ve toplumun bir blmnn de dncelerine katlan Ebubekir Sifil in, slam nasl anlamal ve yaamalyz konusundaki, genlere tavsiyesini sizlere nce hatrlatmak istiyorum.

Genlere en bata tavsiyem u: BU DN KEND BAINIZA KTAP OKUYARAK RENMEYE KALKMAYIN. Kitap okumak insan olmann sanki vazgeilmez bir unsuru gibi. Oysa biz niye kitap okuyoruz? Bilgilenmenin bir vastas olarak kitap okuyoruz. Peki, bilgilenmenin baka vastas yok mu? Var. BZM GEMMZDE, KLTRMZDE BZ KTAP OKUYARAK BLGLENMEDK. DNLEYEREK, BZATH AIZDAN AZA, KULAKTAN KULAA FAH BLG VE KLTR NAKL VASITASIYLA BLGLENDK. Makbul insan ok bilen insan deildir. Makbul insan Allah katnda az da olsa ihlasla, takvayla amel eden insandr. Tabii dengeler yerinden oynaynca, modern toplumda makbul insan kim oldu? ok bilen insan, ok etiketli insan, ok maa alan, ok tketen insan oldu! Oturduu zaman carcar konuan, ahkm kesen, entelektel kapasitesi yksek insan makbul oldu. Bu yzden okuma faaliyetinden nce diriltmemiz gereken bir metodun zerine eilmek lazm. Nedir o? BR BLENDEN, ALLAH KORKUSUNA SAHP BR BLENDEN RENME USULN, TARZINI, METODUNU HYA ETMEMZ LAZIM. Buna nem vermemiz lazm.

Bu ahsn, gelere tavsiyesine bakar msnz ltfen. Bu dini kendi banza, Kuran okuyarak renmeyin sakn diyor. Yani Allah n mesajn, tebliini ben yannda olmadan okuma, senin akln bu ayetleri dnerek okusan da anlamaya yetmez demek istiyor. H ALLAH IN KULUNA ANLATAMADIINI, ANLATMAYA ALIANLAR VAR ARAMIZDA. Peki, kimden reneceiz? nk Allah slam dininde ruhban snfnn olmadn, Allah byle bir emir vermediini bizlere bildirir Kuran da. Hatta kitap ehlinden rnek verip, ben emretmediim halde nce iyi niyetle balayan ruhbanl, daha sonra menfaat ve karlarna kullandklarn, insanlarn mallarn haksz yere yedikleri rneklerini verir. Tevbe 31. ayette de gemi rnekler veren Rabbimiz, ruhban snf yani din adamlar dediimiz snfn, adeta kendilerini kutsallatrp, onlar olmadan Allah a ulamayacaklar, Allah n doru yolunu bulamayacaklarn iddia ettiklerini ve bylece toplumu yoldan saptrdklar rnei verilir. Gnmzde kilise, papalk bu dnyada Allah ile kullar arasnda arac olduklarn sylyorlar. BU NANCIN AYNISI, MZDE KENDLERN RUHBAN LAN EDEN, KURAN I SEN ANLAYAMAZSIN, BZ ANLATMALIYIZ SZLERE DYENLERDE, AYNI EYLER SYLYORLAR. HATTA VELS OLMAYAN CENNETE GDEMEZ, ONLAR BZLERN EFAATILARI OLACAK MAHER GN, DEMYORLAR MI?

Bizlerin Kuran ile ban kesenler, sen Kuran anlayamazsn, kendin sakn Kuran anlayarak okuyup kendi bana slam anlamaya kalkma diyerek, kendilerinin topluma dayatt yanl inancn srdrlmesini istiyorlar. KURAN DAN DERS ALMADIKLARI N, CAHLYE TOPLUMUNUN BASKISINI TOPLUMA DAYATIYORLAR VE MSLMANLARA DA, BU DN KEND BAINIZA KTAP/KURAN OKUYARAK RENMEYE KALKMAYIN diyerek, toplumun kafasnda karmaa, korku ve phe uyandryorlar.

Okumann, insan olmann vazgeilmez bir unsuru deilmi gibi gsterip, insanlarn okumaya, bilme kar heveslerini kesenler, gnmzde OKUYANLARIN DNDEN IKTIINI SYLEMEKTEN EKNMYORLAR. Hatta iyi ki okumamm, yoksa dinsiz olurdum diyecek kadar Kuran dan uzak, toplumu aldatmaya ve bylece cahil kalan toplumu istedikleri gibi ynetmeye aba harcyorlar. BU YALANLARIN FOYASI KURAN LE ORTAYA IKTI ARTIK. ABALARI BOUNA. Bilgilenmek iin kitap okuduunu syleyenler, bilgilenmenin baka vastas yok mu diyerek, toplumu kendilerine ynlendirenler, kendi batl inanlarnn devamn salamaya alanlar, bakn nasl bir kayna da, tpk Allah n kitab Kuran ile e tutarak ayn garantiyi vererek rnek veriyorlar. HLBUK KURAN I ALLAH KORUYOR, ONLARIN RVAYET VE SANI SZLERN KM KORUYOR?

BZM GEMMZDE, KLTRMZDE BZ KTAP OKUYARAK BLGLENMEDK. DNLEYEREK, BZATH AIZDAN AZA, KULAKTAN KULAA FAH BLG VE KLTR NAKL VASITASIYLA BLGLENDK.

te gnmz slam anlaynn, bu denli blnmlne ve Kuran dan saparak rivayetlerin ard sra gitmenin yol ve yntemine gzel bir rnek. Bu ve onun gibi dnen, inanan kiilerin hi phe duymadan slam renecekleri kaynaklar, CAHLYE TOPLUMUNUN ZLED YOLUN TAMAMEN AYNISI. Kuran bir kez anlayarak ve dnerek okuyan bir Mslman, bu ac gereklerin hemen farkna varacaktr. ONUN N SEN KEND BAINA SAKIN OKUMA DYOR GENLERE, NK OKURLARSA SYLEDKLERNN YANLI OLDUU ORTAYA IKACAK. KORKU BACAYI SARDI. Allah kitap ehlinin yapt yanllar Kuran da bizlere anlatrken, ite bu yanllar yapyorlar, benim gnderdiim kitap onlara yetmiyor, atalarn inanlarn din diye yayorlard, sakn sizlerde bunlar yapmayn diye bizleri Kuran da, onlarca ayetinde uyaryor.

Gemi toplumlarn kitap okuyarak bilgilendirilmediini rnek verip, gnmz genlerinde Allah n kitab Kuran okuyarak slam anlayamayacan sylemek, akln tesinde, toplumu zehirlemektir. Yzlerce yl nce okuma yazma bilmeyen, hatta kitabn ok az olduu dnemle, gnmz imknlarn karlatrmadan toplumu kendilerine balamaya alanlar, hem kendilerini hem de toplumu zehirlediklerinin ya farkndalar kastl yapyorlar, ya da gzlerde perde, gnlleri ta kesmi gerekleri gremiyorlar demekten baka, bir sz gelmiyor aklma.

slam birilerinden dinleyerek, azdan aza, kulaktan kulaa ifahi rivayet bilgilerle, toplumlarn kltr anlaylar ile gemite rendiini ve bunun en doru bilgilenme olduunu savunanlar, ALLAH IN DNN DEL, KLERN NEFSLERNDE YARATTII VE HER TOPLUMUN KEND KLTR ANLAYILARINI, DNE LAVE ETT BEER BR DN YAAYACAKLARINI UNUTMAMALIDIRLAR. Allah n Elisi O rnek Peygamberimiz, Eli olmadan nce, asla hibir kitap ehline tabi olmamasnn nedeni, Kitap Ehlinin Allah n dininden uzaklamalar ve kendilerine kendi nefis ve kltrleri dorultusunda, Atalarndan rivayet ve san bilgiler nda yaadklar beeri bir din yarattklar iindi. Ama EBUBEKR SFL ayn yntemlerle yaanan, rivayetlerin ve kltrlerin oluturduu bir slam byle yaamamz gerektiini, genlere tavsiye ediyor. BU TAVSYEYE UYAN, SZCE ALLAH A MI ULAIR YOKSA.? Yoksa nn cevabn huzura vardmzda greceiz.

Ebubekir Sifil genlere tavsiyesinin sonun da, bakn slam kimlerden renmemiz gerektiini sylyor. BR BLENDEN, ALLAH KORKUSUNA SAHP BR BLENDEN RENME USULN, TARZINI, METODUNU HYA ETMEMZ LAZIM. Peki, kim bu bir bilen, Allah korkusu olan? Yoksa kendisi de bir bilen ve Allah korkusu olanlarn iinde var m? Hlbuki Allah bunun tam tersini sylyor ve gvenilecek yardm istenecek veliniz, yalnz benim diyor ve yalnz Kuran n ipine sarln diyor Kuran da. Sizce Allah, her akl banda bir Mslman, kendi bana anlayarak ve dnerek okuduunda, anlayamayaca bir Kuran gnderip, daha sonra bu kitaptan hesap sorar m? Kimin doru yolda gittiini yalnz ben bilirim diye de uyaryordu Rabbimiz.

ok yakn gemite, Hoca Efendi dedikleri ahs gklere kartarak, hatta bu kii maher gn efaat edecek dedikleri vatan haini, slam en iyi anlatan veli kiiler arasnda saylyordu. AMA TOPLUMUN BRBRNE DMAN OLMASINI SALADII GB, MSLMANLARIN VATANINA HANET ETMESNE NEDEN OLDU. BNLERCE ALENN ACI EKMESNE SEBEP OLDU. ALLAH IN LANET BU VE BUNUN GB DN KULLANAN, ALLAH LE ALDATAN VE TOPLUMU ALLAH IN YOLUNDAN SAPTIRANLARIN ZERNE OLACAKTIR.

Deerli kardelerim. Zaman geldi ve ok abuk geiyor. Hesabn grlecei o gnn yolculuuna kmadan nce, gelin bu yanl dncelerden kendimizi kurtaralm. Bu ahslarn tavsiyelerine deil, ALLAH IN KURAN DAN BZLERE, APAIK YAPTII TAVSYELERE KULAK VERELM. Allah sizleri Kuran dan hesaba ekeceim, yalnz Kuran n ipine sarln, sakn veliler edinip ard sra gitmeyin, gvenilecek veliniz yalnz benim, anlayabilmeniz ve hi kimseye muhta olmayasnz diye, yemin olsun ki Kuran kolaylatrdm diyorsa, ALLAH LE ALDATICILARA DEL, ALLAH A GVENELM. Beere gvenen mutlaka, hesap gn zlenlerin safnda olacaktr. ALLAH A, ONUN KTABINA GVENEN SE EN GZEL SIINILACAK LMANA KENDSN ULATIRACAKTIR.

Sayglarmla
Haluk GMTABAK

https://kuranadavet1.wordpress.com/

https://twitter.com/KURANA_DAVET

http://www.hakyolkuran.com/

https://www.facebook.com/Kuranadavet1/

https://hakyolkuran1.blogspot.com/