Bizler gnmzde yle bir din yayoruz ki, bizleri adeta eytann kucana doru itiyor. Allah n sorumlu tuttuu Kuran anlayarak okuyan, neredeyse yok denecek kadar az. Anlamn bilmeden, Arapa okuyarak sevap kazandmz zannediyoruz. Anlamadan okuduumuz iinde, Allah n dn akln kullan emrini, ne yazk ki yerine getiremiyoruz. Kuran Allah n bizlere tebliidir mesajdr. Eer bu mesaj anladmz dilden okumadysak, hayatmzda bizler hi Kuran okumamz, yani Allah n mesaj aracsz almamz demektir.

imize giren din dmanlar, zellikle Yahudiler ve dini kendilerine menfaat arac yapan baz kiiler sayesinde, ok zgnm ama bunu sylemek zorundaym, BUGN MSLMAN TOPLUMLARIN GENEL OUNLUUNUN YAADII SLAM, ALLAH IN EMRETT SLAM DEL, EYTANIN FISILDADII RVAYET, SANI VE BRAZ SONRA VERECEM RNEKTE OLDUU GB, SAPKIN DNCELERDR. Baz Mslman kardelerimiz, ne yazk ki bu kiilerin szlerine inandklarndan dolay, din adna ne anlatlrsa kabul etmek zorunda kalyorlar. nk onlara anlatlan rivayetleri, Allah katndan ya da Allah n elisinin emirleri, hkmleri zannediyorlar.

Kuran ile direk bir ba kuramadmz, Kuran anlayarak ve dnerek okumadmz iin, anlatlan yanl bilgileri slam dininden zannediyoruz. Sizlere nasl bir sapknlk iinde olduumuza, ok arpc bir rnek vermek istiyorum. Bu yazacaklarm Kadir isminde bir arkadamz, bana Facebook ta ksa bir konumamzda syledi, dorusu ben inanamadm, gzlerim falta gibi ald. Hatta kendisine, bu szlerinizden gzel ve ibret verici bir makale kacan da kendisine syledim. Belki okuduunuzda sizler de inanamayacaksnz. Ama yemin ederim ki bu szler, bahsettiim kiiye aittir. Bakn bana Kuran ile ilgili, ALLAH DAN KORKMADAN, U SZLER NASIL SYLED.

KUR AN KONUMAZ, YORUMCU ONU KONUTURUR. HER EKOLN KUR AN I KENDLERN ONAYLAYAN PASF BR KTAPTIR KURAN. KURAN ZNE DEL EL KOLU BALI VE YORUMCUNUN NSAFINA KALMI CANSIZ BR NESNEDR. KUR AN A BZ EKL VERRZ.

Ben bunlar yazarken ve okurken iin titriyor zntden ve yaplan saygszlktan. Ama bunu syleyen, ok rahatlkla syleyebiliyor. Bunlar syleyen bir insann, akam yatarken gzlerine uyku girmemesi gerekir. Ama bir insan Kuran dan uzak batln etkisinde dnmeden, akln kullanmadan imann yayor da batl, hurafeyi, sany din zannediyorsa, ite byle hibir eyden habersiz, eytan demek ki byle insanlara cesaret veriyor. Gnl gzleri de Kuran ile almam bir insann, elbette Allah n uyard gibi, GZLERNDE PERDE KULAKLARINDA VE GNLNDE MHR OLACAKTIR. Byle bir insannda inatla batln ard sra gittiinden, gerekleri grmesi, fark etmesi mmkn olamaz. ALLAH CMLEMZ, BYLE YANLILARIN ARDI SIRA GTMEKTEN, BZLER KORUSUN NALLAH.

Bu yazm da yazmamn nedeni, Allah ahittir ki, bu yanllarn peine dmemeleri adna hem din kardelerimi uyarmak, hem de bu szleri syleyen kardeimizi bir kez daha Kuran ile dnmeye davet etmek iindir.

Bu arkadamzn sylediklerinin tamam, Kuran hkmlerinin tamamen tersi. Hangi ayetle uyaracam bilemiyorum. Kuran konumaz, yorumcu onu konuturur demek, Allah katndan gelen bir kitap iin, akln ve mantn tesinde bir dncedir. Beerin yazd herhangi bir bilimsel kitaba bile byle aklszca bir dnce sylenemez. Her kitap, yazar tarafndan aktarlan bilgileri verir okuyana. Hele birde bu kitap Allah katndan geliyorsa, nasl olur da Allah n H anlatamadn her okuyan kendisi yorumlar ona anlamlar verir, yani konuturur deriz. TE BU ZHNYETN NANCI, BZLER DNDE BLD, PARALADI VE BRBRMZE DMAN YAPTI. Kuran n muhkem ayetlerine, hi kimse yorum yapamaz. Yorum ak olmayan, anlalmayan szlere yaplr. Allah MUHKEM yani anlalan, ak ayetlerini, tm kullarnn anlayaca ekilde, nice rneklerle akladk dedii halde, bu yanl dnceyi Kuran a nispet eden, Kuran a iman etmiyor demektir.

KURAN A PASF KTAP DYEN, EYTANIN HZMETSDR. Kusura bakmayn, Allah n kitabna bu szleri nispet edene, bunlar sylemek zorundaym. Hele hele Kuran iin eli kolu bal, yorumcunun insafna kalm yani aklamaya izaha muhta cansz bir nesnedir demek, yine ok zr diliyorum okurlarmdan, KFRLN, NKRCILIIN TA KENDSDR. nk ben kolay kolay hi kimseye kfir szn kullanmam, nk onu Allah bilir ama bu szleri syleyenin sonunu, dnmek bile istemiyorum. Son cmlesi ise sanrm eytann pabucunu dama attracak kadar zalimce, saygszca, aklszca bir sz olduunu sylemek zorundaym. u sz nasl syleriz? KUR AN A BZ EKL VERRZ

NE YAZIK BU DNCE, CEMAAT VE TARKATLARIN, AIKA SYLEYEMEDKLER, AMA NANLARININ ODAK NOKTASINI TEKL ETMEKTEDR. Bu toplumlarn iinde bulunan kardelerimizi ltfen uyaralm. Bu yol, dnce ancak insan cehennemin kalcs yapar Allah korusun. Ne yazk ki Allah n ekillendirdii, hadi bir benzerini getirin bakalm diyerek, bizlere meydan okuduu Kuran iin, bu sapm arkadalarmz neler sylyor, Allah n ei benzeri olmayan NURUNA. Ne yazk i cemaatler ve tarikatlar ite byle Kuran ayetlerine, kendi sapkn inanlar ile ekiller verdiler ve topluma da, bunlar Allah katndandr dediler.

UYAN EY DN KARDEM, SEN ALLAH LE ALDATANLARIN TUZAINA DME. EER ELNE KURAN I ALIP, ANLADIIN DLDEN OKUYUP, ZERNDE DNMYORDA, BU DN TACRLERNN ANLATTIKLARINI, ALLAH KATINDANDIR DYE NANIYORSAN, HESABIN GRLECE O ETN GN, OK PMAN OLANLARDAN OLUP, MUTLAKA EBED CEHENNEMLKLERN SAFINDA BULURSUN KENDN. DN KARDELERME HATIRLATMAK STERM.

Bu szleri syleyen Kadir Bey, srekli yazlar yaymlyor ve yaymlad bir yazsnda, bu seferde Allah n kitab Kuran a yapt saygszln yannda, Allah n elisine de ok byk bir iftirada bulunarak, bakn ne diyor.

23 SENELK NZUL SRECNDE DAMA SNNET NDEN GTM, KURAN SE ARKADAN GELMTR.

Bunlar sylemek, Allah n kitabna ve elisine yaplabilecek saygszln ve sapknln, FTRANIN zirve noktas olsa gerek. Benim dilim tutuldu, syleyecek baka sz bulamyorum. Kuran ayetlerini de hatrlatmak hibir ie yaramayacak biliyorum. nk bu szleri syleyen ve inanan bir insan, KURAN I TERK ETMTR.

DEERL DN KARDELERM. TEKRAR HATIRLATMAK STYORUM, BU DNCE VE NANLAR, HER ZAMAN AIKA DLE GETRLMEKTEN KORKULAN, AMA CEMAAT VE TARKATLARIN OLUUMUNUN OMURGASINI TEKL ETMEKTEDR. Ltfen bu uyarlar tm sevdiklerimize yapalm ve hatrlatalm. Sevdiklerimize yapabileceimiz en gzel yardm, bu yanllar yapmalarn engellemek olacaktr. Yakn gemite bir cemaatin, istediinde din kardeine ve devletine kar cemaatini, nasl isyan ettirip din kardeini nasl ldrebileceinin rneini grdk. Ltfen bu hain bakaldr dan ibret alalm ve benzeri cemaatlerden, tarikatlardan uzak duralm ki, lkemiz byle bir acy bir daha yaamasn.

ALLAH CMLEMZN YARDIMCISI OLSUN VE BZLER BYLE SAPKIN DNCE VE NANLARDAN KORUSUN NALLAH.

Sayglarmla
Haluk GMTABAK

https://hakyolkuran1.blogspot.com/
http://halukgta.blogcu.com/
http://kuranyolu.blogcu.com/
http://hakyolkuran.com/
https://www.facebook.com/Kuranadavet1/