2 sonutan 1 ile 2 aras

Konu: Genlerde Kar Cins Yaknlamalar

Hisli Yrek
    yelik tarihi
    Oct 2011
    ALLAH cc raz olsun / Teekkrler
    0
    4 Konusuna 4 Teekkr Alm
    Tecrbe Puan
    10

Standart Genlerde Kar Cins Yaknlamalar

Genlerde Kar Cins Yaknlamalar

Bir taraftan ayplar ve dini retiler dier taraftan internet ve medya yoluyla her trl gizin ortadan kalkt ayr bir zgrlk ocuklarmza veriliyor gnmzde! Kz ve erkek ocuklar birlikte okuyor, birlikte yryor ve doal ortamda arkadalkta yapyorlar. Arkada olmaynz denebilir mi? Eer olurlarsa ve illegal ilikiler yaarlarsa bunun sulusu kim olacak? Atele barut yan yana olmaz demi atalarmz, bunu bouna dememiler diye dnyorum. Peki, bylesi yangn ortamnda yanmaktan kurtulmak nasl mmkn olabilir ki

Mtedeyyin ailenin iki ocuu bir dershanede yan yana oturmaya balamlar. Her ne kadar ailelerinde byle bir tercihin olamamas ynnde basklar olsa da bu paylam olmu. Arkadalklar ilerlemi. El ele dolar olmular ve daha ileriye gitmiler. Bu paylamdan ailelerin haberi olmam da... Bu konuyu o erkek ocukla konutum, bana dedi ki, Her kzla hemen senli benli olabiliyorum ve mtedeyyin kzla da ok rahattk ve 2 ay gibi bir zamandan sonra senli benli olmaya baladk. ok gzel ve scak bir arkadalmz var. Dedim ki, Eer bu kzdan bkp, arkadaln bitse, bu kzn hali ne olacak, bir zamanlar hayallerinde yaatt beyaz atl prensle ilgili zel baz eyleri, seninle yaad ve rendi. Bu gzel eyleri istenmese de, illegal da olsa yaad. Eer sen olmazsan hayatnda bakasn arayacak ve anne babasnn istemedii bir ahlaki yap ile baka deneyimleri olacak. Hep bu ve buna benzer srlarn gizlerini iinde yaatacak. Her an deifre olurum diye korkular olacak. Senin ona yaptn ktln farknda msn? o da net bir ekilde Kafam kart gerekten Ne yapabilirim ki?

imdi dnelim, ergenlie gelmi kzlarmz evlendirelim desem, olur mu ya diyeceksiniz, eminim. Bir ebeveyn olarak hadi evlendirelim desek, ocuk nasl okuyacak-geleceini ina edecek, nasl geinecekler? Peki, byle paylamlar uygunsuz yaayarak ileriki yalarnda, gizli-sakl yaamas ne kadar dorudur? Evlendiinde gemiini saklasa bile, yaad ilk ve zel paylamlar einde arayp bulamazken yaad mutsuzluu ocuklarna yanstrken, ocuklarnn mutsuzluu ve kt yetimesinin bedelini kim deyecek. Evli iftlerde boanma hzla yaylyor. Bunun nedeni, gemite yaanan bu yanl bedellerle ilgilidir bana gre. Evli iftler fantezi peindeler de gnmzde, niin? Ahlaki knt ald ban gidiyor.

Ergenlik ana gelmi ve cinsiyet problemi yaayan ocuklara ne demeli, peki? Fiziksel cinsiyetinden farkl bir cinsellie ilgi duymalar nasl aklanabilir ki Hzla e cinsel yaamlar ve tercihlerde her geen gn artmaktadr. Kulaklarna kpe takanlar, dvme yaptranlar, esrar ve iki cabas. Bu hastala zm de bulunmamaktadr. Kendi cinsiyetine sahip kacak bir eitim ve davrana ynlendirmek gerekiyor ocuklar ergenlik anda. Doktora giden hastaya doktorun tavsiyesi, istedii cinsellii yaamas ynnde oluyormu. Dnsenize, doktor byle tavsiye ediyor. Dene diyor. Mtedeyyin ailelerin bile bu hastalktr diyerek kabullenmeleri ve ocuklar ile ilgilenmeyip, ne yapabiliriz gibi aresizlikleri ne acnacak durumdur.

Atalarmz bouna dememi, atele barut yan yana durmaz. Modern bir toplum olalm derken, ocuklarmz atein iine atyoruz farknda olmadan. Ergenlik a ocuklar alan anne ve baba psikolojisinde yeterince takip edilemiyor. Sevgiye ihtiya duyduklar ergenliin bu isyankr dneminde, ocuklar ile karlkl konumaya bile zaman bulunamyor. Ailenin tek beklentisi baarl ocuklar olmas, maan kazanp hayatn ikame ettirecei bir gelecek beklentisidir yalnzca. ocuklar eitim yar iinde nasl bir evreye dtklerinin farkna varmadan byyorlar. Dizlerini dvecek olsalar, are olmuyor, bu ok ge oluyor.

Biz Mslman lkede yayoruz. stesek de istemesek de bu dini kurallarn hkim olduu yaanlabilir bir toplumdayz. Yabanc kltrlerin teknolojilerini taklit edebilirsiniz ama onlarn kendilerine has inan ve dinlerine uygun yaam modelini asla kabul edemeyiz. Brakn okuldaki arkadalklar, iki kuzenin bile ayn ortamda olmalarna ve bir odada yalnz kalmalarna dinimiz yasak koymu. Namahrem demi. Buna ramen byle ortamlarda hala diretmenin ve gereksiz huzursuzluklar yaamann ne anlam olabilir ki Bir Mslman gen nasl yaamaldr konusu hakknda cinsiyetine uygun din eitim dersleri verilmelidir. Din dersleri geitirilmemelidir. Dinin ibadet mevzular olduu gibi toplumsal mevzular da bulunmaktadr. Mahrem nedir namahrem nedir genler renmelidir. Bu ayp deildir ya da aalanma asla Zinann neden yasak edildii ve yaplmas durumunda nasl korkun sonularn ortaya ktklar rneklenmelidir ocuklara. Hristiyan, arap itiinde ibadet ediyor, dinleri buna izin veriyor. Eer biz iersek, bu haram oluyor. Eer biz slam kabul etmisek, hayatmz ve yaam biimimizi buna gre srdrmemiz gerekiyor. Yaratc yasaklar haram ile snrlandrmsa yalnzca bizim mutluluumuz iindir bu. Bunlara gerici bir yaklam demeden nce, byle gnahkr yaayanlarn akbet ve sonlarn aratrmanz tavsiye ederim.

Salkl ve huzur veren nesil, ancak, yaratcy bilen, onun emir ve yasaklarn kabul ederek yaayan altn nesille mmkndr. Bu nesil, oynad btn malarn kazanr, mucitler yetitirir, barlara ve diskolara gitmeyerek zamann en iyi ekilde deerlendirmeye alr, az uyuyan ve ok reten olur.

Ltfen devekuu olmayalm. leriyi grelim. Ac verecek sonular grmeden nce, erken nlem alalm. Sizin grleriniz nedir? Yorumlarnz bekliyorum

Saffet Kuramaz

Hisli Yrek
    yelik tarihi
    Oct 2011
    ALLAH cc raz olsun / Teekkrler
    0
    4 Konusuna 4 Teekkr Alm
    Tecrbe Puan
    10

Standart Cevap: Genlerde Kar Cins Yaknlamalar

" Zinaya da yaklamayn, nk o pek irkindir ve kt bir yoldur."
    ISR SURESI