Namazlar camide klmaya baladmdan beri arkada evrem, damak tadm, havsalam, tynetim, huyum, suyum deimeye balad..

Camiye gittiimden beri cemaatten 3 arkadam oldu. Hepsi de nur yzl maallah. Onlarla daha fazla vakit geirmeliyim zira 2 seneye kalmaz hepsi lecek gibi
Takma dilere merak saldm. Takma dilere ait bi ton bilgim var. Hangi dii iyi yapardan tutun da, bakm iin pf noktalarna kadar her eyi sorabilirsiniz, ciddiyim.
Geen akam namazn mteakip cami nnden eski kaar ve simit aldm. Bi de patates soyaca yle demeyin ok fonksiyonlu Adamn beni etkiledii gibi anlatamadmdan bendeki heyecan eve yansmad. Olabilir, geri adamn kulland gibi de kullanamyorum ya neyse..
Liseli bir arkada camiye altrdm, parmaklarn tlatt dikkatimi ekmemiti daha nce. Hele bir daha dua ederken camide tlatsn, bak bakaym o parmaklar krmyom mu?! Belli bir yatan sonra kafam almyor ite.
Hastal tarifim, tedavi yntemim ve dilim de deiti. Geen Mecid amcaya yel girmi, yak yapm, souu ekip alm. imdi turp gibi mi, deil, olsun ama Hilmi amcadan hallice.
Camide ihtiyar arkadalarmla taklmaya baladmdan beri, igdsel midir nedir garip biimde bo poet biriktirmeye baladm. Evden de gizliyorum yalnz. Poet grmiyim, birden kilitleniyorum ve hali hazrda kullandm yorgann nevresiminin iine atyorum. Arafat Salih amcadan etkilendim sanrm. Herhalde biriktirir biriktirir sonra belediyenin geri dnm kutusuna atarm. Yoksa bunu kendime bile aklayamam.

Yrym ve hareketlerimde bir yavalama var. Bir de yatlarma baktka peeh diyorum, bunlar evlenecek de anne baba olacak da evlat yetitirecek..
in bir de ibretlik ksm var. Can alc tabiri daha ok uyuyor. Neden mi? Millet arkadalarnn doum gnn kutlayp, pasta alrken ben, Asm amcaya Hac kuras kt diye ilik fanila aldm. Mekke scak olur demeyin, insan gndz 50 dereceyi grnce gece souunda donuyor.
Fark ettiniz mi bilmem ama mezzinler de pek bir artiz hani.. tesbihata geene kadar uzatyor da uzatyorlar amma yle afilli, ciks ve ekilli balamalar var ki, zorlanarak da olsa dnp mezzin mahfiline bakmaktan kendini alamyorsun kimmi bu artiz diye..
Bu arada cami ay ocaklarnda elma ay ienlerle oralet kardeliini balatacam.

NOT: Size bir tyo vereyim. Camiye yeni alan biri yabanclk ektiinden n saflara pek ilerlemez, ekinir. ekinmeyin nk nlerdeki 3-4 sra alttan stmal, ooh mis, ne doru kaykln gitsin.
Eyvallah..

http://t.co/mANkUwa1n2