reticinin aklamas:
CafeMatic, cafenizi bir holdinge benzeten ve karmak birsr zellikleri yine karmak bir biimde sunmaya alan dier nternet Cafe yazlmlarndan ok farkldr. CafeMatic tm TekSoft yazlmlar gibi kullanm kolayl n plana alnarak gelitirilmitir. CafeMatic ile tm ilemleri "tek ekrandan" kolayca gerekletirebilirsiniz. Ekranlar arasnda gitme-gelme, bilgisayarlara ve masalara ayr ayr yerlerden hesap ama, masalara yaplan servisleri baka ekranlardan girme gibi zahmetlerden sizi kurtaran CafeMatic, cafenizdeki tm bilgisayarlar iin olaanst online ynetim imkanlar sunar.
Kaya gibi salam veritaban ile cafe hesaplarnz tutar. Elektrik kesintilerinden etkilenmez, tekrar balatldnda kald yerden devam eder. Kolay ve anlalr bir cretlendirme sistemi sunar. Masa aarken mteri ismi/ye numaras gibi bilgiler sormaz.
CafeMatic gelimi client-server mimarisi ile gmez. Her durumda sizin iin almaya devam eder. Bir fi iptal edilse bile silmez ve daha sonra iptal edilen fileri izlemenize izin verir. Bir masann sresinde ayarlama (artrma-azaltma) yapldnda, bu ayarlamalar da kaydeder ve hesap takibinde gsterir. CafeMatic ile ynetilen bir cafede kasa elemannn hesap karmas imkanszdr.
CafeMatic client, alt bilgisayarlara ek bir yk getirmez (varl bile hissedilmez). Client alan bir bilgisayar, server tarafndan almad srece kullanlamaz.
CafeMatic dnyann en gelimi online ynetim mensne sahiptir. stediiniz bilgisayar oturduunuz yerden kullanmaktan (remote admin), bilgisayarlarn ses ayarn deitirmeye kadar birsr online ynetim imkan sunar. Cafenizdeki btn bilgisayarlarn kontroln elinize verir. Bu versiyonda eklenen "Otomatik Masa A" seenei ile, isterseniz cafe bilgisayarlarnzdan gelen masa ama isteklerinde bilgisayar sizin iin otomatik aar.
Cafenizin durumunu gelimi grsel simgeler ile size olduu gibi yanstan CafeMatic, ak masalarn cretlerini ve srelerini anlk olarak takip eder. Bilgisayar d masalarn (bilardo, oyun konsolu gibi) hesaplarn da ayn ekranda takip etmenize izin verir.