Sayfa 2/6 lklk 1234 ... SonSon
58 sonutan 11 ile 20 aras

Konu: Dil lL Kesildi se, Skt Anlatmal!

Forum Grevlisi --//BuLem//-- - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    Nov 2010
    Yer
    Ne gerek var ki?
    ALLAH cc raz olsun / Teekkrler
    180
    256 Konusuna 295 Teekkr Alm
    Tecrbe Puan
    40

Standart Cevap: Dil lL Kesildi se, Skt Anlatmal!

Olmasa mektubum...

Her gnl,her yaam ayr bir mektup.Zarf yrtmadan,zarar vermeden aabilmek; o hayata olan saygnn gereidir.Olmasa mektubum diyebilir miyiz? Asla! her yaam, ayr bir mektup,ayr bir roman.Bazen,yaamlar konuur, yaamlarmz zarflar, kar tarafa sunarz.Ben ok mektup grdm ama,en zeli pembe mektuplar... Acsz,sadece hayallerle ssl keyifli mektuplar (yaamlar)

Pembe hayallerle dolu pembe mektuplar... Her mektubun bir adresi var yani,her yaamn gnderilecek bir adresi var.Her gnln bir gnl arkada,mektup arakada var.Varsn o mektuplar pembe olsunlar, can yakmasnlar! Pembe mektubun iini, kaplasn bayazlar...

Postac! dm, kar var burada! Pembenin atei ile snmak istiyorum.Nerelere daldn postac! Yoksa,yen kalbini stmak iin mektubu mu kendine mi sakladn? Kapma gelecek pembe mektubumu bekliyorum, postac, nerede kaldn?

DeRgah
    Yamur Yaarsa m Rahmet,
    Yoksa GL Yamura Deerse mi Ksmet?
    Ekmek Yorulurken mi Bereket,
    Yoksa ocuklarn Gzlerindeki Yaratt ehvet mi Nimet?
    Nfs Nfuza Hizmet Ederse mi Diyanet,
    Yoksa Akldan ok zandan Gelen mi badet?
    Nefes Nefis‘e Hkmederse mi ffet,
    Yoksa Ona Kanarken mi llet?

yelik tarihi
    Nov 2010
    Yer
    Ne gerek var ki?
    180
    Tecrbe Puan
    40

Forumlar; bugne kadar adeta ii gibi altm forumlar...

Arkama dnp anlarm tazeleyeceim forumlardan iz bile kalmam.Ailemi dndm kadar dndm insanlar,birer bomu...Byk bir inatla hala ardlarndan dua ettiim insanlarn kalpleri oyuncakm.Arkam dnp atm sayflara,yorumlara bakabilmek isterdim ama,emeim kocaman bir BO olmu.ok yazk, halbu ki ne kadar abalamtm zamannda...

Bir foruma baml olacak kadar almann ne kadar anlamsz,gereksiz olduunu ac bir ekilde anladm.Verdiim zamandan eser kalmam,verilen emekler bounaym...

imdi okuyanlar,"forumda yazdna bak" diyebilirler lkin,ac gerekler zamanla dile gelir..

te, emekler boa gidince,canla bala altn mekanlardan iz kalmaynca ne kadar aptalmm diyesi geliyor insann.Sanaldan kimseye gvenmiyorum dediim an,herkes ama herkes,muhalefet kesiliyor, kimse neden bile demeden fikrini fikrim yapmam bekliyor.

Sanal=bo, bombo...Sadece zaman var; anlamak,grmek iin zaman limitini doldurmak yeterli.Ve o limit dolduunda; battnn farkna varyor insan; kimi borlanm,kimine bedel demisin...

yle insanlar grdm ki bu sanal alemde,dndmde kimini hala zemedim.Kimini vefakar sandm ama yanldm.Kimi ise, iten pazarlkl dansz gibi kvrd.Geriye baktmda, kimisi evlendi,kimisi hala bilinmezlikleri ile birilerinin kafasn kemirmeye devam ediyor.Sanal alem, ad gibi sanal!

Muhabbeti sanal,ruhu sanal...

Msn adresini verdin mi direk dostsun; sanal dostluk tabi.Msn vermediinde neredeyse hesap sorarlar.Birbirlerine msn verenler de,msn de sanaldan baka kelam etmezler.Forumda o ye ne yapt,bu ye ne yapt vs ler uzar gider...ncelesen sayfalar yle muhabbet dner ki, der siniz,"amma samimiler,ne kadar seviyorlar birbirlerini" halbu ki,ac yzleri kt gnde kar ortaya.

Kimse sanmasn bahsettiklerim ok deer verdim de yanldm.Sadece dnen muhabbetlerin ardndaki ekimeleri grdm,srlar zdm.

Bana gelirsek; ben, bu alemde birka kii dnda kimseye deer vermedim.Deer verdiklerim de,kendini yeterince spatladlar;deer verilecek insanlar olduklarn biliyordum, yanlmadm iin huzurdaym,memnunum!

Evet,"bak sanal alemde de iyi insanlar varm" dediinizi duyar gibiyim lkin,ben yok demedim ki... Yalnz,iyi bulacam diye,ktler ile yarmann gereksiz olduunu dnenlerdenim.

Aldanmayn sanal dnyaya, aldanmayn sanal dostlara...

Evet,sadece bilgilenmek adna yer aln bu cemaatte.Vs'i bekler seniz, hsrana urar snz! Cannz yanar,neden yandn bile kavramanz yllarnz alr ki,yinede cevab ahirete kalr!

Bir forumda bunlar yazmak; kimileri aklsz derler,kimileri hak verirler.Dnya budur zaten; birilerini mutlu etmek iin abalamayn zir, mutlu olmak istemeyen birileri mutlaka kacaktr! Doru neyse, onu yaamaya dikkat edin her zaman!

Birileri ne deri dnmek, o birilerine mr boyu mahkum olmaktr ki,dediim gibi o birileri de mutsuz olmak iin ellerinden geleni yaparlar.

Evet, forumda yazyorum bunlar ama,szm meclisten dar demiyorum! Biliyorum ki,her forumda olduu gibi bu forumda da birileri yalanc,birileri,vefasz,birileri sahte gllerle oyun oynuyor...

Bu yaz nerden dodu der seniz;

uzun yllar emek harcayp,ardndan bir bakaym eklediim yazlara,yorumlara dediiniz de,ve o yazlardan,yorumlardan eser kalmadn grdnzde,benim gibi dnme olaslnz ok yksek.

Neyse,hayrls buymu demekten baka kelam zmez bu ii...
    Hayrlar,hayrla ansn ismimizi...

Amin!

DeRgh

Yamur Yaarsa m Rahmet,

3. Bu yeye --//BuLem//-- Teekkr Edenler , ALLAH cc raz olsun diyenler .

Demsiz air (26-07-11)

Uzman ye Demsiz air - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    Aug 2009
    137
    84 Konusuna 122 Teekkr Alm
    Tecrbe Puan
    24

Yorum yapmaya gerek kalmam (lk cmleden son cmleye kadar katlyorum)
    Bu gzel yaznn altna ancak imza atlabilir

Yreinize salk kardeim
    Dn,dncesizce dndn,dncesizlikleri dn,dmeden dn (Demsiz air)

Muhammed AskSairi - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    Jul 2006
    Yer
    Hollanda
    347
    208 Konusuna 236 Teekkr Alm
    Tecrbe Puan
    10

stisna forumlar mekanlar vardr
    rnek 2004 de 2005 de eklediim iirler hatta bana ayrlan blmlerin dahi sitelerine yllardr uramam halde silmeyen siteler var
    ayrca bu sitede 2006 dan bugune eklenmi her iir ve aire zel iir blmleri yazarlar yllardr uramad halde silinmemitir ve Rabbimiz nasip ettii srece silinmeyecektir.!!!!
    [size=18pt]صُمٌّ بُكْمٌ عُمْيٌ فَهُمْ لَا يَرْجِعُونَ[/size]bakara 18<br /><br />Sardrlar dilsizdirler krdrler artk onlarn dn yoktur

yelik tarihi
    Nov 2010
    Yer
    Ne gerek var ki?
    180
    Tecrbe Puan
    40

mrden bir sene daha eskittim.Evet, bir sene daha,depolanan anlarn arasna gizlendi.Gzellikler,gz yalar,kavgalar... Hepsi,geen senelerde, yani an kloksiyonumda gizli.Gelecek senelere kar mym... Ya da,geleecek seneler hayrlara davet eder mi beni...

Bilemiyorum ki,bilmemezlikler ierisinde yayorum gelen misafirleri.mrden bir sene daha eskittim. Eskidi yaananlar... Yenisini almak lazm da,ka kalp biriktirmek,ka kalp satn almak lazm yenisine kavumak iin...Eskidi herey,eskidim;

Zevklerim,dncelerim,gz yalarm...Eski kokuyorlar Kflenmi gibi... Evet,eskiyi eskide brakp,yenilere kucak amak gerekiyor.Eskiyi yeniyle deitirip,zamanla yarp birinci olmak gerekiyor! Zaman! yar balyor.Bakalm bu hikaye nerede,nasl bitecek...

Bakalm;kim malup olacak,kim yenilgiyi hakedecek...Eskiyen tm duygulara inat; yeni duygular satla km. Yeni duygular,yeni yalar mr varsa elbet! Yeni kalpler,yeni insanlar "insan kalpler" varsa elbet!

Evet,ya 25 Bakalm, seneryo nasl geliecek,nasl ynetilecek...

DeRgh
    Yamur Yaarsa m Rahmet,

Sper ye TuSeM - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    Oct 2010
    Yer
    orda burda surda :)
    100
    152 Konusuna 173 Teekkr Alm
    Tecrbe Puan
    28

ALLAH hayirli uzun mrler nasip etsin Buglem yeni yasin hayirli olsun ...

yelik tarihi
    Nov 2010
    Yer
    Ne gerek var ki?
    180
    Tecrbe Puan
    40

Amin, ecmain inaAllah.

Teekkr ederim.
    Yamur Yaarsa m Rahmet,

yelik tarihi
    Nov 2010
    Yer
    Ne gerek var ki?
    180
    Tecrbe Puan
    40

Kk ayrntlar diye takldmz noktalar, aslnda hayatmzn tam merkezini kaplarlar.Acaba, ne zaman dorular doru zamanda anlayp,farkna varacaz... Basit grlen grip,adam ldryor tabi, Rabb ldryor o vesile oluyor.Basit grlen, az nce okuduum, "ocuklar iin yanl anta seimi" nice eklem hastalklarna vesile oluyor... Maddeleri oaltabiliriz dimi?

Basitler, en nemliler... Hayat kumar gibi yayoruz;ya tutarsa,ya tutmazsa... Ya lrse,ya lmezse... Bie olmaz canmm/lar,ne kadar pimpiriklisin/ler... Acaba hangisi doru,hangisi yanl diye hi dndk m?

Pimpirikli olup, hayat lene kadar salkla yaamak m doru? Yoksa,"aman canm ne olacak" lar ile yaamak m? Her zaman duyarm "lmeyecek misin?" ve gerekten, aklmn almad sorudur bu! leceim de,lene kadar l gibi yaamak mdr doru olan? lene kadar birilerine muhta olmak mdr egonuzu tatmin eden?

zellikle, bilinsiz anne babalara emanet edilen ocuklara zlyorum! Dnn, minicik kalpler,minicik yrekler,minicik beyinler...Ellerinden gelen tek ey ise; sizlere muhta olmak! Bilinli, ya da sizlerin deimi ile pimpirikli aileler ile byyenler ok daha mutlular,huzurlular,bilinliler! ya dierleri...

Aileler, ocuu, sahip olduklar bir eya gibi grmeye devam ettikleri srece,yetikinler, ellerinde olan sal farketmedikleri srece,kk ayrntlar gzden kardklar srece,hayati aman canm/larla yaadklar srece...

Ayn durakta,ayn cahillikle bekler dururuz!

Doktorlara c gibi bakmak yerine,bedeninizi emanet edeceiniz doktoru bulmak, ok daha mantkl bir seimdir!

He, bir de nankr kategorisine giren insanlar vardr;

Doktor, amaliyat eder "neden etti ldrd hastamz" derler, etmez, "neden etmedi birde doktor olacak, anlamad hastal" derler... insanlara yaranmak kadar zorlayc baka birey var mdr? Merak etmiyor deilim...

Bover doktor bey,hanm kardeim, alnn aksa, gerisi bo derim!

DeRgh
    Yamur Yaarsa m Rahmet,

yelik tarihi
    Nov 2010
    Yer
    Ne gerek var ki?
    180
    Tecrbe Puan
    40

Tefekkre alan bir gn...

Elhamdlillah, beyaz baheyi gn yzyle grebildik.Beyaz bahenin beyaz gllerinin her biri ayr gzellikle,ayr yapyla,ayr tebessmle yad zerimize.Hele hele,gecenin kucana bireer birer dleri,hamd etmeye deer bir tabloydu.

Resmi seyretmeye dalarken,atlan her bir kar topu can actmak yerine,sevincimize sevin,hamdmza hamd katmaya yetti.Rabbim'in yeryzne serdii esiz bahe,tebessmle eritti gnlleri,stt tm geceyi...

Bugn/, unutulmayanlar arasna ekledim.Souun bu kadar stc olacan bilmezdim! Bugn,soutmayan bir hatra daha geldi kondu dnyama,sndm bembeyaz saflyla!

Gzellii anlatacak kelime dahi bulamyorum. Lisanmdan, ocuklar gibi "sperdi ya,ayy bayldm" gibi cmeler kyor ama,hayranlm onlar dahi ifade edemiyor,haykramyor.

Bugn, zaman geriye srkledi beni.ocukluumu yaadm doyarcasna...Dtm,bardm,canm yand,sevindim her ocuun yaad gibi yaadm,sonrasnda ise hi zlmedim.O eski gnlerin maneviyatn kokladm,iime ektim huzurla.Gecenin kucanda,bembeyaz baheye dtm,serinledim ama,asla medim zir,stt gece maneviyatyla!

Neyse,

Gzel,zel bir gnd.Rabbim'e sonsuz hamd olsun,gzel yaratt her beyaz gl,bir ademe konup; salk,mutluluk,huzur,bereket olsun inaAllah...

Amin

...

DeRgh
    Yamur Yaarsa m Rahmet,

yelik tarihi
    Nov 2010
    Yer
    Ne gerek var ki?
    180
    Tecrbe Puan
    40

nsan, ektii acy bilir,ektii ac, aclarn en ardr.Derler ya, "amaan canm o ne ekti ki ben neler ektim" iin asl o deildir; her yk kiiye ardr,her yk ayr kambur izidir...Aclar kmsemek bana gre, kmsediin ac bana geldiinde "ben ne yapmm,bu dil ne umarszca konumu" demektir.Yani,byle umarszca konuanlarn sonu hep byle olmutur; kimisi anlattm gibi kelimelere dkt dertlerini,kimileri de,dertlerini hal diliyle anlattlar...

Karndakini inciterek ok bilmilik yapmak ve ileride ayn imtihanlarn bana gelmeyeceini dnmek ne cahilce,ne sinsice... Mide arsn yaayan ne bilir ba arsn? Ba arsn yaayan ne bilir mide arsn? Dertler,aclar,imtihanlar hepsi hastalk rneinde olduu gibi yaad kadarn bilir insan,ve yaadn en ar bilir insan!

Konuulanlar kiiyi cehenneme gtrmek iin yeterlidir.Bazen,o kadar ok sorguluyor,o kadar ok ah alyor,o kadar ok "bilmeden" konuuluyor ki, adeta cehenneme bilet kazanlyor(!) Karmzdakini konumadan sadece dinleyerek neden anlamaya,anlalmaya almyoruz? Neden illa hep bir cevabmz,bir nasihatmz var ki? ok bilmilik taslamaya ne gerek var ki?...

Kii ektii acy anlatrken muhatab hi umursamaz hatta "biraz da abartyor normal deil" diye iinden sylenir durur amaa, ayn sknt kendi bana geldiinde o, "normal deil" dedii o dier kii kadar bile sabrl,sakin davranamaz,olumlu dnemez.

Her insan,ilerisini dnerek konumal ve tartmaldr, ben bu durumda ne yapardm diyerek empati kurmaldr.Zaten i empati kurmaya gelince btn insani sorunlar halloluyor,anormal olan insani ilikiler,normale dnyor.

Dertli insan,binbir eit senaryo kurmadan yorumsuz dinlemeli,

Gerekten dinlendiini hissettirmeli,

ok bilmi olduunu gstermek iin incitmemeli,

Empati, empati, empati... Her hastaln panzehiri...

DeRgh
    Yamur Yaarsa m Rahmet,

12. Bu yeye --//BuLem//-- Teekkr Edenler , ALLAH cc raz olsun diyenler .

AskSairi (16-07-12)

Sayfa 2/6 lklk 1234 ... SonSon