PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BU ÖRTÜYÜ TAŞIMAK GERÇEKTEN ZOR...

medineli
29-10-06, 11:56
sa kardeşler!

baktım ki bu güzel sitede bizim için fikirlerimizi paylaşacagımız güzel bi bölüm hazırlanmış bende yazmak istedim bişeyler haddim olmayarak,,,,

sevgili kardeşlerim
ben allahın emri olan örtünme kurallarına yeni başladım bu yolda hak uğruna çok şeylerle karşılaşıyorum...bazen zorlansamda çoğu kez "kaybeden olmayacağım"diyerek yoluma devam ediyorum zannediyorum kii GÜYA %95'İ MÜSLÜMAN OLAN GÜZEL TÜRKİYEMIZDE NAMUS ÖRTÜSÜNÜ TAKMAK KADAR ZOR BİŞEY YOK...
beni örtülü gören sözde büyüklerimin ilk tepkileri "sende miii???" olunca bunu söylemek artık farz oldu bana...tüm örtülü kardeşlerimin allah yar ve yardımcısı olsun diyorum....

selametlee

MEDİNELİ...

AskSairi
30-10-06, 04:33
ve aleykumselam kardes

Rabbimiz Hakkiyla örtünüp
Ertafiniza kardeslerinizde
InsaALLAH en güzel sekilde
Örnek ola bilmek nasip eylesin
Bu yolda ilerleyen herkese
En kisa zamanda zafer nasip eylesin

amin

Ey iman edenler, sabırla ve namazla yardım dileyin. Gerçekten Allah, sabredenlerle beraberdir. (BAKARA SURESİ / 153)

Sevda Sözlü
30-10-06, 17:45
sa kardeşler!

baktım ki bu güzel sitede bizim için fikirlerimizi paylaşacagımız güzel bi bölüm hazırlanmış bende yazmak istedim bişeyler haddim olmayarak,,,,

sevgili kardeşlerim
ben allahın emri olan örtünme kurallarına yeni başladım bu yolda hak uğruna çok şeylerle karşılaşıyorum...bazen zorlansamda çoğu kez "kaybeden olmayacağım"diyerek yoluma devam ediyorum zannediyorum kii GÜYA %95'İ MÜSLÜMAN OLAN GÜZEL TÜRKİYEMIZDE NAMUS ÖRTÜSÜNÜ TAKMAK KADAR ZOR BİŞEY YOK...
beni örtülü gören sözde büyüklerimin ilk tepkileri "sende miii???" olunca bunu söylemek artık farz oldu bana...tüm örtülü kardeşlerimin allah yar ve yardımcısı olsun diyorum....

selametlee

MEDİNELİ...

Aleyküm Selam MedineLim...

Allah c.c için örtüsüne bürünenlere selam olsun Allahın selamı üzerine olsun medinelim .. Davete icabet edip emronulduğu gibi olmak ne şereftir bilirsin.. bu yüzden sana şükranlarımı sunuyorum..
Hiçbir hak davası yok ki sabırsız ve cilesiz olsun .. Sabır ve imtihan gerek medinelim Allah'ın izniyle sen emronulduğu gibi örtüne bürünüyorsun bu hangi insanın gözüne batıyorsa sabır edeceksin anlamsız gözlerle sana bakanlar yüreğinde iman ateşi sönmüş hak davasından geçmiş Rabbimin rızası dışına çıkmış kişilerdir ... Selam olsun Rabbimin Razı olduğu kullarına ..

Allaha emanetsiniz..

Ates_Gülü
30-10-06, 21:41
ALLAH HER DAİM YAR VE YARDICIMIZ OLSUN KARDEŞİM TÜRBANLI DEİLİM AMA SENİ ÇOK İİ ANLIYORUM ALLAH' EMANET OL KARDEŞİM

allaha_kul_58
31-10-06, 22:54
" medineli "ablam sizi cooook iyi anliyorum
benide cooook azarliyorlardi ve bende cooook uzuluyordum
simdi umrumda bile degil
artik burda herkes bana karsi saygili ::) ( olmadi galibaaa )

siz onlari birakin onlar ne soylerlerse soylesinler

Allah sizlerin yar ve yardimcisi olsun
Allaha emanet olun

medineli
13-11-06, 15:35
sa kardeşler!

sevgili kardeşlerim

selametlee

MEDİNELİ...

Aleyküm Selam MedineLim...

Allah c.c için örtüsüne bürünenlere selam olsun Allahın selamı üzerine olsun medinelim .. Davete icabet edip emronulduğu gibi olmak ne şereftir bilirsin.. bu yüzden sana şükranlarımı sunuyorum..
Hiçbir hak davası yok ki sabırsız ve cilesiz olsun .. Sabır ve imtihan gerek medinelim Allah'ın izniyle sen emronulduğu gibi örtüne bürünüyorsun bu hangi insanın gözüne batıyorsa sabır edeceksin anlamsız gözlerle sana bakanlar yüreğinde iman ateşi sönmüş hak davasından geçmiş Rabbimin rızası dışına çıkmış kişilerdir ... Selam olsun Rabbimin Razı olduğu kullarına ..

Allaha emanetsiniz..

rabbim hepinizden razi olsun....arkamda boyle kardeslerim var,artik ben nasil birakirim davami...rabbim biliyor kii son nefesime kadar onun emrine uyacagim....

dikkate alip okudugunuz icin cok tesekkur ederim...

selametle...

Güleselam
26-12-06, 12:23
ilk önce basinda tasidigin o seref bayragi icin , kimligin icin tesekküre ederim ve tebrik ederim seni.RABBIM her daim yaninda olsun . Etrafindakilere aldirma güzel kardesimk zira hesap verecegimiz vakit kimse aldirmiyacak bizlere . Hesabi tek basima vericeksem sendemiii diyenlere dönüpte evet bendeee.RABBIMIn emrini basimin üstünde tasiyanlardanim denmeli. Ask sairi güzel siir eklentin icin ALLAH razi olsun ... Insanin icini acitiyorlar sanki görülmemeis bir mahluk gibi bakislara maruz kalmak .ilk basta insani rahatsuíz etsede sonradan aldirmiyor bile ....
RAHMAN BIRAKMASIN ELLERINI

sarya
09-01-07, 19:52
kardeşim rabbim yar ve yardımcın olsun. herkesin imtihanı bir şekilde oluyor.
ayeti kerime "sizden öncekilerin çektiği sıkıntıları çekmedikçe cennete gireceğinizimi sandınız?" diye buyuruyor.
elbet sıkıntı çekeceğiz. önemli olan bu imtihanı kazanıp büyük bir şerefle Efendimizin karşısına çıkıp, İşte ya rasulallah emrettiğin örtüyü şerefle ve gururla taşıdım diyebilmektir. Rabbim imtihanların hepsini geçmeyi nasib etsin. Selametle...

müteemmil_87
23-02-07, 15:58
medineli kardeşim rabbim razı olsun bu konuya değindiğiniz için.ben de bu konuda kalbi oldukça kırık ama sizler gibi başı dik olanlardanım. sınav diyorum medineli kardeşim sınav... daha niceleri çıkacak karşına baştan aşağı süzen gözlerle... ama hiiiç aldırış etme derim. davanı bilenlerdensin hamdolsun,davasına sımsıkı sarılanlardan da olursun inşaallah. tesettür, günümüzde tesettür olmaktan çıkmışken hala insanlar yadırgıyo bi parça da olsa et parçası kapandı diye. ALLAH ıslah eylesin ve hidayet nasip etsin insanlara.bu insanlar için tek duam, rabbim bigün onlarında kalbine aşkını öyle büyük düşürsün ki..........
bir yandan islimiyet hızla yayılırken, diğer yandan da işlerine geldiği gibi değiştirilmeye çalışılıyor. farz olan tesettüre bile, farz değil diyenlerle karşılaşıyorum. "ama bence..." diye başlayan cümlelerin sonu hiç gelmiyor,bahaneler hiç bitmiyor kardeşim. Rabbim emretmiş mi kardeşler,bitmiştir! emir açık ve net değil mi ALLAH kelamında? öyleyse gerisini boşverin yalan olsun. gözler görmez kulaklar duymaz olsun gerisini...
RABBİM cümlemize hakkıyla, EFENDİMİZ(SAV)' in eşleri,kızları gibi örtünebilmeyi nasip etsin...AMİN
DUAlarda buluşalım...

askdenizi
18-11-07, 23:31
ve aleykum selam sevgılı medınelı oncelıkle senı kutlarım. yaptıgın oyle guzel bır sey kı suna emın ol belkı sen uzulsen bıle sen karsında senın haberın olmadan kapanmak ısteyıpte kapanamayanların onculugunu bıle yapabılırsın. ben aslında hem senı kutlamayı hemde aklıma bu yazıyı gorunce yasadıgım bır olayı anlatmak ıstedım. bu olay bu sene ıcerısınde bır olay ıcabı(hangı olay oldugunu soylemıcem cunku yanlıs anlasılmamak ıstıyorum)bır yuruyus yapılmıstı ıstanbulun gobegı taksımde. bende o gun hastaneden evıme gıdecektım otobusu beklıyordum ve yanıma ıkı genc tesetturlu bayan benım yaslarımdalar asagı yukarı yanıma dogru gectıler gıdeceklerı yerın otobusunu beklıyorlardı ve sonunda araba geldı(bu arada oyle bır kalabalık varkı taksıme akın akın ınsan gelıyor)neyse o bayanlarla aynı yere gıdıyormusuz meger aynı arabaya bındık. ve ıstemedende olsa benım oturdugum yerın hemen arka koltuguna oturdular. camdan yapılan yuruyusu ızlıyorduk kı bır topluluk aynı agızdan arkamdakı o ıkı genc bayana oyle hareketler yaptılarkı az kaldı camdan fırlayıp o ınsanlara saldırasım geldı cunku yaptıkları cook yanlıs bır seydı. hatta bırı agız ve ellerı yolu ıle tahrık dolu hareketler yapmaya basladı. o ıkı bayanda camdan onlara yazıklar olsun yazıklar olsun. . . . (sonrasını yıne soylememek ıstıyorum yanlıs anlasılmamak ıstedıgım ıcın)her neyse bu olay ıcabı oyle cok uzuldumkı anlatamam onlar benım kardesım sayılırlar bunların yapılması cok ayıp ve gunahtır. sevgılı medınelı allaha guven ınancına cok sıkı sarıl ve sonunda ınsaallah o mubarek makam olan cennetul kubrada en guzel koske sahıp olacaksındır. benım goruslerım bu ıdı ınsaallah surcu lısan etmemısımdır ettıysem affedın. şimdilik herseyşn sahibine emanetsiniz. selamun aleykum.

Gönülbagi
19-11-07, 15:55
Kara bir zulüm kaplamış yeryüzünü
Kibirlenme ey zulüm!
Bir gün senin de koparırlar kafanı!
Ve sen! Ey başı örtülü bacım!
Halk indinde suçlu; Hak indinde kutlu hükmü giyen bacım!
Sabret!
Bu gaflet de sona erer elbet bir gün.
Bu gün sana başını örttürmeyenler;
O gün pisliğe bulaşmış başlarını
Ve kirli bedenlerini saracak örtü bile bulamayacaklar.
Yeter ki sen sabret bacım:
Beklenen gün geç kalmayacak…

ALLAH c.c. yar ve yardimcimizdir...

medineli
28-12-07, 20:43
rabbım razı olsun sızlerden bır kez daha... uzun bır aranın ardından guzel gonullerınızle olmak ne guzelmıs, içim açıldı. ben hala vazgecmedım davamdan... inşallah bitirilen nice güzelliklerin sonunda hissettiklerimizi rabbım mukafat olarak bıze gerı verır... sizleri rabbimin rızası ve onun ıcın cok seviyorum...
rabbıme emanetsınız....
rahman bırakmasın ellerimizi....

AskSairi
28-12-07, 23:03
Rabbimiz sendende razı olsun
Gölün hep ferahlık nurla dolsun

evet cok uzun zaman oldu
inşaALLAH daha bırakmazsın bizleri

medineli
28-12-07, 23:14
tamam beraberiz inş.....rabbim örtünün hakıkatını yasattıgı gıbı dostluklarında hakıkatınden ayırmasın

sevgiler...

meram
05-01-08, 23:01
s. a medineli kardesim hissettiğiniz duyguları anlıyorum basımda ortu vardiye üniversite kapılarından almıyolar bizi öyle bir müslüman ülkede yasiyoruz ama artık basörtülelr çoğunlukta kendimizi aziınlıkta hissediyoruz diye yakınmaya basladi türbana karşı olnalar ALLAH yardimcimiz olsun sabir mükafati güzel olacak inşallah ALLAHA EMANET OLUN

medineli
06-01-08, 16:05
s. a medineli kardesim hissettiğiniz duyguları anlıyorum basımda ortu vardiye üniversite kapılarından almıyolar bizi öyle bir müslüman ülkede yasiyoruz ama artık basörtülelr çoğunlukta kendimizi aziınlıkta hissediyoruz diye yakınmaya basladi türbana karşı olnalar ALLAH yardimcimiz olsun sabir mükafati güzel olacak inşallah ALLAHA EMANET OLUN

ne güzel dedin... evet kendılerını azınlıkta hıssedıyorlar... sabır zaferdır dedik yulendık yarını... inş rabbim tez zamanda unıvlerdekı turban sorununu da cozecek bız herseyı ona havale eder, yalnız ona sığınırız...(ağır bır ımtıhan olsada, vazgecmedıkce yenecegız ıns kardesım...)

rabbim seni korusun, 2 cıhanda kutlu olasın inş

mekkeyolcusu
22-01-08, 22:18
Selamün Aleyküm medineli kardeşim,

Baş örtüsünü takmak kadar onu doğru taşımasını bilmek de önemli. Sen ve ben gibi insanlar gelecek nesillere örnek olacağız.

Baskılar yıldırmamalı. Allah bizim kalbimize bu sevgiyi aşıladıysa, emin ol zorluklar karşısında yılmama gücünü de verecektir. Yeterki biz kararlı olalım.

Hayatımızdaki tüm seçimlerde önceliğimiz Din olmalı.

Eş seçimi, İş seçimi ve en önemlisi Siyasi Seçimlerimiz....

Bizi baş örtümüzle en rahat ettirecek olanı tercih etmeliyiz her zaman.

medineli
22-01-08, 23:22
Selamün Aleyküm medineli kardeşim,

Baş örtüsünü takmak kadar onu doğru taşımasını bilmek de önemli. Sen ve ben gibi insanlar gelecek nesillere örnek olacağız.

Baskılar yıldırmamalı. Allah bizim kalbimize bu sevgiyi aşıladıysa, emin ol zorluklar karşısında yılmama gücünü de verecektir. Yeterki biz kararlı olalım.

Hayatımızdaki tüm seçimlerde önceliğimiz Din olmalı.

Eş seçimi, İş seçimi ve en önemlisi Siyasi Seçimlerimiz....

Bizi baş örtümüzle en rahat ettirecek olanı tercih etmeliyiz her zaman.

elbette.rabbim nıyetlerımızı rızasına donustursun...en son vukaatım işten atılmak oldu elahmdulıllah. vazgecmeyecegım, çunku zulme karsı cıkmamak zulme ortak olmaktır...yılmayacagız ınsallah....
çok tsekkur ederım dıkkat edıp okumussunuz

sevgiler

medineli
10-02-08, 13:55
rabbim razı olsun can sofımm. allahu tealaya sukurler olsun... bak yuzumuz guluyor artık. namus ortumuzden kımse bızı ayıramaz...

sevgiler