PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BABİL`DE ÖLÜM İSTANBUL'DA AŞK

ÇobanYıldızı
02-10-11, 22:11
Bende Mecnun'dan ötebir aşıklık yeteneği var .
Gerçek aşık benim Mecnunun adı çıkmış bir kere...

Fuzuli

Dicle'nin serin yamaçlarında bir çilek idim ben.Bir gün kara kaşlı kara gözlü bir Arap kızı koparıp koydu sepetine.
Umuyordum ki al dudaklarına dokunacaktım.Tam dudaklarına yaklaştırırken olmadı olamadı... olamadım,yarım kaldım.

Adı Leyla idi.Dudaklarından koparıp bir kazana attı beni.Hurma lifleri çöl dikenleri ile beraber kaynadım.Gül du-
daklar umarken dikenler battı yüreğime.Yanışım ateşten mi aşktan mi anlayamadım?Bir tekneye döktü varlığımı.
Mermer ile merdane arasında lif lif karıştım.Rengim solarken,canıma batan liflerin ve dikenlerin hesabını sormadım.

Dudaklarından ayırmıştı beni ama kınalı parmaklarının arasında dudaklarının rengiyle sarmaş dolaş idim.Parşömen
oluyordum görünüşde ama içimdeki kırpınışlardan haberi yoktu.Ölüyormüydum diriliyor mu anlayamadım.

Leyla!... Ne büyük mürebbiye idi benim için.Çöl gecelerinde onun türkülerini dinlemek.Bir gün tozlu raflardan aldı
beni.Dizlerine yatırdı ucu kömürlü bir çubukla Kays yazdı Sevgilim dedi öptü göğsümün orta yerini.Yüreğimi o an
hissettim.Birlikte sabahladık sonra yüreği yürreğimde bu son geceydi.Bağrımda Kays adı kadar,yüreğime de bu çılgın
aşk gelip yerleşti.Bağdat'dan gelen bezirganlar beni satın alırkenLeyla öptü beni Kays yazan yüreğimden.''Ömrümü
adadığım sevgili ümarım bu kağıt enin ellerine geçer sevgimi anlarsın'' dedi dua etti.

Artık efendim Fuzuli'nin idim ve göğsüme Leyla yazdı Kays yazan yerde.Artık Leyla benim koynumda uyuyor
gün oluyoriçimdeki Leyla uçup gidiyordu.Aşk mektebinde yıllar yılı Leyla'yı çalıştım.Yazıldım kitap oldum,dile geldim
söyledim hitap oldum.

Ben kays!...Efendim Fuzuli'nin kölesiOnun kitabında yaşıyorum !...Ve sen neredesin Leylaaaaaaaaaa!...

İSKENDER PALA

Leyla ile Mecnun çok farklı bir tarzda yazılmış.Mecnun insan olarak değilde bu hikayenin yazıldığı bir kağıt par-
çasından dile getiriliyor.''Aşkı bilen biri için yedi gerçek sır vardır.Ona sahip olan dünyaya sahip olur'' cümleleri ile
bir sır veriliyor.Okurken bu sır ve gizem öyküye sizi hapsediyor.Mutlaka tavsiye ederim. ŞİDDETLEEEEEE......

AskSairi
02-10-11, 22:18
bu kitabı aldımm
ama yazık bana ki hala okuyamadım !!!!!!!!!!!

paylaşım için teşekküler

ÇobanYıldızı
02-10-11, 22:21
mutlaka okuyun tesirinde kaldım çok ilginç bir kitap