PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bir rica..

neva
08-12-10, 19:08
burda neden tavuk göğsü tarifi yok acaba..kesin vardır umuduyla açtım ama,üç beş tane tatlı var burda.gerisi nereye gitmiş acaba..sanki daha fazla gibiydi..
neyse,sadede geliim,daha önce evde yaptığınız ve başarılı oldugunuz bi tavuk göğsü tarifi varsa ekleyin lütfen.benimkiyle bi karşılaştıriim de ona göre farklı bişe çıkariim ortaya bari..:orgu

ancalimon
08-12-10, 19:37
profiterol daha güzel...onun tarifini verin...

neva
08-12-10, 23:14
o ayrı bi tatlı. bunun yerine geçmez. hem şimdi onu yapmak kolaylaştı. herşeyi hazır.hamur pişirilmiş toplar halinde satılıyor. dolgu kremayı yapıp,doldurup üstüne de çikolata sosunu dök. al sana en kral profiterol..sen bile yaparsın usta

--//BuğLem//--
09-12-10, 02:59
Selamün Aleyküm, ricanızı görünce sessiz kalamadım, umarım geç olmamıştır.

Yaptığım yalancı tavuk göğsü tarifi;

1 paket margarini eritiyoruz, sonra sekiz kaşık unu az kavuruyoruz, üzerine bir litre sütü ekliyoruz, kaynamaya az kalaya kadar karıştırıyoruz; karıştırırken çırpıcı gibi (mikser ucu olabilir) kaşık ile karıştırırsak topak olmasını daha çok engelleriz kaynamadan önce mutlaka 8 kaşık şekeri koyuyoruz, ondan sonra az kaynayınca ateşten alıp içine bir paket vanilya ekleyip en az 15 dakika çırpıyoruz. Tavuk göğsünün özelliği çok çırpılmasıdır ne kadar çok çırparsak o kadar iyi olur. Mikser yerine mutfak robotu ile çırpak daha iyidir.

not; çırparken ne kadar sulu olmasını istiyor sanız ayarlayabilir siniz. Katı olmuş iise çırparken süt ekleyebilir siniz sorun olmaz.

Tavuk göğsümüz hazır oldu tepsi yada borcam ne kullanacaksanız altına tavuk göğsünü seriyoruz (tepsimizi ıslatırsak daha kolay çıkar tavuk göğsü) ortasına bir paket petibör kakolu yada normal bisküvi arzunuza göre bisküviyi dizdikten sonra geri kalan tavuk göğsünü üzerine yayıyoruz ve üzerine varsa kırılmış fındık serpiyoruz.

Not; toz salepiniz varsa çırparken tavuk göğsünü 2 yemek kaşığı atarsanız çok güzel oluyor.

Nihade
09-12-10, 10:35

1 paket margarini eritiyoruz, sonra sekiz kaşık unu az kavuruyoruz, üzerine bir litre sütü ekliyoruz, kaynamaya az kalaya kadar karıştırıyoruz; karıştırırken çırpıcı gibi (mikser ucu olabilir) kaşık ile karıştırırsak topak olmasını daha çok engelleriz kaynamadan önce mutlaka 8 kaşık şekeri koyuyoruz, ondan sonra az kaynayınca ateşten alıp içine bir paket vanilya ekleyip en az 15 dakika çırpıyoruz. Tavuk göğsünün özelliği çok çırpılmasıdır ne kadar çok çırparsak o kadar iyi olur. Mikser yerine mutfak robotu ile çırpak daha iyidir.

not; çırparken ne kadar sulu olmasını istiyor sanız ayarlayabilir siniz. Katı olmuş iise çırparken süt ekleyebilir siniz sorun olmaz.

Tavuk göğsümüz hazır oldu tepsi yada borcam ne kullanacaksanız altına tavuk göğsünü seriyoruz (tepsimizi ıslatırsak daha kolay çıkar tavuk göğsü) ortasına bir paket petibör kakolu yada normal bisküvi arzunuza göre bisküviyi dizdikten sonra geri kalan tavuk göğsünü üzerine yayıyoruz ve üzerine varsa kırılmış fındık serpiyoruz.

Not; toz salepiniz varsa çırparken tavuk göğsünü 2 yemek kaşığı atarsanız çok güzel oluyor.

Elinize sağlık,
O kadar ayrıntılı anlatmışsınız ki benimde yapasım geldi :).. ve hatta bugün yapayım inşaallah, buraya tekrar nasıl olduğunu eklerim...

ancalimon
09-12-10, 19:38

profiterol yapmasını biliyormsunuz ???

bu anlatım şekliyle anlatırsanız ben bile yaparım...

ancalimon
09-12-10, 19:39
o ayrı bi tatlı. bunun yerine geçmez. hem şimdi onu yapmak kolaylaştı. herşeyi hazır.hamur pişirilmiş toplar halinde satılıyor. dolgu kremayı yapıp,doldurup üstüne de çikolata sosunu dök. al sana en kral profiterol..sen bile yaparsın usta

bakın bakın buğlem nasıl anlatmış bakın...siz ? siz ? siz ?

--//BuğLem//--
09-12-10, 19:51
Yok profitrol bilmiyorum, yani aramadığım için ilgimi çekmedi hiç.

--//BuğLem//--
09-12-10, 19:53
Elinize sağlık,
O kadar ayrıntılı anlatmışsınız ki benimde yapasım geldi :).. ve hatta bugün yapayım inşaallah, buraya tekrar nasıl olduğunu eklerim...

Beğenir seniz, afiyet olsun derim sonra

neva
09-12-10, 22:37
sevgili buğlem,ben yağını 125gr koyuyordum. tüm paket hiç koymadım.bunun büyük bi rolü varmıdır acaba..iki kaşık da nişasta ekliyorum unla birlikte kavururken.sanırım böyle daha bi parlak oluyor görüntü..
bi de ocağı kapattıktan sonra ilk sıcağı çıkınca içine salep diil de bir paket toz şanti döküp mikserle çırpıyorum..peki sen sakız kullanıyomusun..?güzel olur diyenler var ama ben cesaret edemedim.tüm tadını değiştirir tatlının.sakız sevenler için belki iyi olabilir ama ne yoğunlukta oluyo o tat onu merak ediyorum..

--//BuğLem//--
09-12-10, 23:39
Sağlığınızı düşünüyor sanız 1 paketten biraz az koyabilir siniz ama tarifi hiç yapmadığınız için kıvamını ayarlayamayıp topak yapabilir siniz, ben sizin yerinizde olsam 1 paket koyarım beğenmez seniz sonra yağını azaltabilir siniz. Ben sakızda koymam,nişastada şanti ile bende yaptım rengi daha beyaz olsun diye ama tad olarak farkını anlayamadım. Salep'i ben kendim uydurdum ve yiyen herkeste beğendi. Sizin tercihiniz... Size anlattığım gibi aynen uyguluyorum başka artı bişe katmıyorum. Ama mikser yerine mutfak robotunda bir yarım saat çırparsanız harika olur. Ben biraz sulu severim akacak gibi neredeyse o yüzden kıvamını siz kendiniz ayarlayabilir siniz çırparken.

Bazen tavuk göğsü nün arasına bisküvi yerine halley üzerine azkahve serpiştirip üzerine yine tavuk göğsü serdiğimde olur.

neva
09-12-10, 23:43
hmm..halleyin üzerine kahve,onun üzerine de tavuk göğsü..
bakalım..

--//BuğLem//--
10-12-10, 00:28
Herkes her tada açık değildir, siz bisküvi ile yapar sanız daha mantıklı olur.

yakupca
27-12-10, 10:54
Ben de muzlu rulo tatlısı yapmayı biliyorum, dileyene tarifini verebilirim. Hatta bi keresinde p.haneden aldığımı sandılar...

TuSeM
27-12-10, 14:16
ben istiyorum muzlu rulo tatlisinin tarifini :)

neva
27-12-10, 19:48
ben istiyorum muzlu rulo tatlisinin tarifini :) :)muzlu rulo bi pastadır benim bildiğim..

TuSeM
27-12-10, 19:51
benim bildigim de öyle aslinda:) ama ben yakupun tarifini merak ettim :D

neva
28-12-10, 23:45
yakup da iyi hava atmış ama, o pastayı yapabileceğine ihtimal vermiyorum ama neyyyshe:orgu

erfehsend
28-12-10, 23:47
bu şiir sitesi zıvanadan cıktı...bende iyi kebab yaparım

neva
28-12-10, 23:57
şiir sitesi mi dedin..:hihihi
bu şiir sitesi zıvanadan cıktı...bende iyi kebab yaparım
iyi kebap pişiririm demek istedin herhalde..

yakupca
29-12-10, 01:07
ben istiyorum muzlu rulo tatlisinin tarifini :)

peki özel mesaj olarak yazacağım inş...

yakupca
29-12-10, 01:09
yakup da iyi hava atmış ama, o pastayı yapabileceğine ihtimal vermiyorum ama neyyyshe:orgu

bi arkadaşıma ikram edince sutiş den aldığımı zannetti... gitmiş evine söylemiş beni çağırdılar onlarda yaptım... :)

neva
29-12-10, 01:17
bi arkadaşıma ikram edince sutiş den aldığımı zannetti... gitmiş evine söylemiş beni çağırdılar onlarda yaptım... :)
ciddi misin ya.. o zaman neden özel yazıyosun,buraya yaz da biz de faydalanalım dii mi..

yakupca
29-12-10, 01:18
peki tamam