PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Asla Vazgeçme... 1

MisLina
08-11-10, 16:53
-Hala götürmedin mi diye bağırdı sinirli bir ses tonuyla

Başımı eğdim.

-Sana diyorum dedi.

Utancımdan sesimi çıkaramıyordum.

-Sen ne vurdumduymaz birisin sorumluluklarını bilmelisin madem ki kardeşlerine bakmak istiyorsun ve bu işe ihtiyacın var o halde bu yükü ınılamadan taşımalısın...

Nedenini anlatmak için kafamı kaldırdım.Hafif yan duruyordum belki başını çevirirde sırtımı görür kan toplamış yaralarımı ve kabuklarını diye.Gözlerim dolmuştu.belki gözlerime bakarsa anlar diyede ümitlenmiştim.

-Küçüksün diye sana acıyacağımımı sandın, herkes senin gibi ama kimse nazlanmıyor eğer yapamayacaksan defol git.Fabrikatör Mustafa bey rica etmeseydi seni burda çalıştırırmıydım dedi.

İçim ürperdi bu nasıl bi insanlıktı hiç mi acıma, şefkat, merhamet duygusu yoktu. Sırtım kabuk bağlamıştı dayanamıyordum.Oysa Mustafa bey beni hamallık yap diye değil işçilere çay dağıtmam için rica minnet aldırmıştı işe.Daha 16 yaşında bi çocuğun taşıyamayacağı yükü sırtlamıştım bu defa gerçekten omuzlarıma.Akranlarım okuldan eve evden mahalle maçlarına gidip top peşinde koşarken.Evde beni bekleyen ablam ile kardeşime bir lokma ekmeğin peşinde koşuyordum bende....

DEVAM EDECEK...

AskSairi
08-11-10, 23:56
ooo şairlerden sonra birde yazarımız varmış devamını bekliyoruz

SoN_NéFéS_68
09-11-10, 19:34
süper :D .....

MisLina
10-11-10, 00:40
teşekkür ederim inş. okuyucumuz çoğalır (:

ancalimon
10-11-10, 19:17