PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mecâzi...

Ebrâr
19-02-10, 00:11
Mecâzi yaşıyoruz hayatı
Anlamını kendimiz veriyoruz
Hayat denilen döngüde
Kuralları görmezden gelip
Biz yazıyoruz baştan kuralları

Mecâzi sevgiler yaşıyoruz
Sevgiyi hakedene değil
Kendi istediklerimize veriyoruz
'Sevgi'yi anlamıyla değil
İstediğimiz mâna ile yazıyoruz

Mecâzi hüzünler yaşıyoruz
Göz yaşlarımızı mecâza döküyor
Ağrıyan başımıza üzülüyoruz
Kanayan binlerce yürek dururken
Unutuyoruz bir ağrıya tüm dünyayı

Mecâzi Günler yaşıyoruz
Gerçek günden bi'haber
Son ve Hak günden gaflette
Günlere istediğimiz manaları katarak
Mecâzileştirdiğimiz hayatta mecâzi günler yaşıyoruz...

Şiddetli bir baş ağrısına ithafen...
Ebrâr - 16.02.10 / 00:50

Nihade
20-02-10, 14:29
Baş ağrısına bile bu kadar güzel satırlar yazılıyorsa, yüreğinin içinden kopup gelen duydulara neler yüklenmez...

Gönlüne sağlık... :gül

Ebrâr
20-02-10, 15:40
Allah razı olsun Nihadecim :gül

erfehsend
24-02-10, 00:07
hayatın kendisi mecazi sanal hayali..buraya misal alemi denişler..her şey gibi gibi..içinde bulundugumuz hayat mizansen yüklü gurbetteyiz burda haps olmuş ruhlarımız bu cihanda...

Ebrâr
24-02-10, 00:50
Yorumun için teşekkür ederim abi :gül
O kadar kaptırıyoruz ki farkında olmamız gereken asıl telaşına düşmemiz gereken şeyleri görmez oluyoruz. Rabbim hidayet versin cümlemize...

erfehsend
24-02-10, 23:41
bu konu ile ilgili daha derinlemesine ilgi duyarsan muhyiddini arabi hazretlerinin fusus el hikem eserini okuyabilirsin..bak böreceksin kendine ve etrafında olup biten herseye bakısın degişecek..

Ebrâr
25-02-10, 02:04
Biraz bakmıştım okudumadım tamamen ama ders hazırlarken faydalandığım kaynaklardan biri Allah razı olsun abi...

erfehsend
26-02-10, 00:52
sühreverdinin avariful mearif var bir de hace muhammed parisa nın keşfil mahcup var..bir de yine muhyddini arabinin futuhatı mekkiyyesi...ama butun bunlar murşidin talimi ile okunursa semere ziyadece olur tabiki

Ebrâr
26-02-10, 01:09
Dediğiniz kitapları isimleri sık geçiyor sohbet meclislerimizde muhyddini arabinin kitaplarından okudum ama bu dediğinizi okumamıştım dediğiniz kitaplarıda temin etmeye çalışırım inşallah
Allah razı olsun

erfehsend
27-02-10, 00:56
Allahu teala hazretlerinden niyazım odur ki okudugumuz bu kitapların en azından tek bir paragrafı ile amel eylemeyi bizlere nasip eder

Nihade
28-02-10, 01:17
Allahu teala hazretlerinden niyazım odur ki okudugumuz bu kitapların en azından tek bir paragrafı ile amel eylemeyi bizlere nasip eder

:amin