PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : patatesli kek (Oktay Ustadan)

Gülistan
09-10-09, 11:02
http://www.oktayustam.com/images/tarifler/01-12-2008/haziran2008/18-06-2008/tuzu-kek-(1).jpg
Malzemeler :
•4 yumurta
•1 su b. süt
•1 su b. sıvıyağ
•1 p. kabartma tozu
•4 haşlanmış patates
•1 tutam dere otu
•beyaz peynir
•hellim peyniri
•alabildiği kadar un
•tuz

Hazırlanışı :
Karıştırma kabına yumurtalar kırılır ve iyice köpürtülür. İçerisine sıvyağ ve süt ilave edilerek çırpılmaya devam edilir. Daha sonra alabildiği un ve kabartma tozu ilave edilir. Diğer taraftan haşlanmış patatesler, hellim peyniri ve beyaz peynir küp küp doğranır.Dere otu de ilave edilerek karıştırılır ve kek hamuruna bu karışım karıştırılır. Kek kalıbına dökülerek 170 derecede ortalama 30 -35 dakika pişirilir.

Gülistan
09-10-09, 11:05
hellim payniri nasil bir peynir ? nette arastirdim kizartmislar vs vs...

neva
09-10-09, 11:11
hellim payniri nasil bir peynir ? nette arastirdim kizartmislar vs vs...

hellim peyniri çok süper bi peynir güzelim.nette gördüğün gibi dilimlenip kızartılıyor.bizim ailedekilerin damak zevkleri birbirini hiç tutmadığı halde,bu peynir karşısında hepimiz aynı fikirde oluyoruz :aclik.sevmeyen yok yani..
-yaw ama çok pahalı be :bilmem,sık alamıyoruz.
............
sen de yukarıya peynirlerin miktarını yazmamışsın.aslında ben hellimi keke koymam.onun yerine hepsini beyaz peynir kullanın.hellimi kızartıp yiyin :gozk

Gülistan
09-10-09, 12:00
hellim peyniri çok süper bi peynir güzelim.nette gördüğün gibi dilimlenip kızartılıyor.bizim ailedekilerin damak zevkleri birbirini hiç tutmadığı halde,bu peynir karşısında hepimiz aynı fikirde oluyoruz :aclik.sevmeyen yok yani..
-yaw ama çok pahalı be :bilmem,sık alamıyoruz.
............
sen de yukarıya peynirlerin miktarını yazmamışsın.aslında ben hellimi keke koymam.onun yerine hepsini beyaz peynir kullanın.hellimi kızartıp yiyin :gozk

evet haklisin.. illaki hellim koymamiz gerekmezki, kendi damak zevkimize göre degistirebiliriz tarifi, sonucta biz yiyecegiz :gülme

ben bu hellimi merak ettim bi arastirayim,tadina bakayim :gozk