PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İslam Aleminin Beraat Kandili Mubarek Olsun

AskSairi
04-08-09, 23:46
Tüm İslam Aleminin Beraat Kandili Mubarek Olsun İnş.

Şaban İsmi "Şiib" Kelimesinden Üretilmiştir.. "Şiib" Dag Yolu Demektir.. Böylece Bu İsim , Bu Ayın Allah Teala'ya Giden Bir Yol Olduguna Delalet Eder. Allah Teala'ya Giden Yolda Yürümek Gibi Zor Ve Yorucu Gelir.Kur'an-ı Kerim 'de Şöyle Buyurulmuştur;

" Nefsine Yenik Düşen, Yokuşu Aşamaz. Sen Yokuşun Ne Oldugunu Bilir Misin? O;Köle Azat Etmek, Açlık Gününde Yetimi Doyurmak, Perişan Haldeki Fakire Bakmaktır. Sonra İman Eden, Sabır Ve Merhameti Tafsiye Edenlerden Olmaktır."(4)

Allah Resulu Aleyhissalatu Vesselam Şunları Söylemiştir:

1-"Şaban Ayı Girince, Tevbe Ederek Kendinizi Günah'lardan Temizleyin Ve Niyetinizi Arındırıp Güzelleştirmeye Çalışın"

2-"Şaban Ayının On Beşinci Gecesini Ve İki Bayram Gecelerini İhya Eden Bir Kimsenin Kalbi, Gaflet Yüzünden Ölmez."

Allah Resulu Aleyhissalatu Vesselam , Bu Gecede Uzunca Namaz Kılıp Secde Eder Ve Şu Şekilde Dualar Yapardı:

"Allah 'ım! Bana Takva Yüklü, Şirkten Uzak, Kötü Duygulardan Arınmış, Küfür Ve Fısktan Temizlenmiş Bir Kalp Ver."

"Allah 'ım! Kızgınlıgından Rızana, Cezandan Affına, Senden Sana Sıgınıyorum. Seni Layık Oldugun Şekilde Medh Ve Sena Edemiyorum. Sen Kendini Medh Ve Sena Ettigin Gibisin. Ben De Kardeşim Davud'un Yaptıgı Gibi, Yüzümü Efendim İçin Topraga Sürdüm. Efendim, Kendisi İçin Yüzlerin Sürülmesine Layıktır."

"Cesedim Ve Ruhum Sana Egilip Secde Ettiler. Kalbim Sana İman Etti.
Ben Bu Ellerimle Kendi Aleyhimde Büyük Günah'lar İşledim. Fakat Sen, Büyük Günahları Affedebilen Ve Kendisinden Büyük Şeyler Umulabilensin. Benim Büyük Olan Günahlarımı Da Affet."

"Yüzüm, Kendisini Yaratan, Şekillendiren, Göz Ve Kulaklarla Donatan Yaratıcısına Egilip Secde Etti."
S.A.

AskSairi
31-05-15, 00:01
Rabbimiz beraat edenlerden eylesin